Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Türkiye Olçuluk Federasyonu Kupası Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Valimiz Sayın Osman Kaymak, 14.12.2017 Perşembe günü saat 15.00’da, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından 14-17 Aralık tarihleri arasında İlkadım Okçuluk Tesisleri’nde gerçekleştirilecek olan 2017 Türkiye Salon Okçuluk Federasyon Kupası’nın açılış törenine katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu’nun ardından yaptığı konuşmada, ata sporumuz olan okçuluğun aynı zamanda olimpik bir spor branşı olarak ülkemizde hızla yayılmakta ve buna bağlı olarak da gelişmekte olduğunu kaydeden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Bugüne kadar birçok olimpiyata katılmak suretiyle madalya mücadelesi verdiğimiz okçuluk sporu, Samsun’da da çok eski bir geçmiş ve geleneğe sahiptir. Bu eski geçmişi ile ülkemizin uluslararası alandaki madalya mücadelesine de katkı sağlamış, bu katkı 3 sporcu ile olimpiyatlarda da kendini göstermiştir.” dedi.

Samsun’un, son dönemde aldığı spor yatırımlarıyla adeta bir spor kenti haline geldiğini dile getiren Valimiz Sayın Osman Kaymak, “İçinde bulunduğumuz tesis ile kapalı ve açık salonları okçuluk sporunun da merkezi olacaktır. Türkiye’de tek, Avrupa’da ve dünyada ise ender salonlardan biri olan salonumuz bugün olduğu gibi bundan sonra da birçok ulusal ve uluslararası müsabakaya ev sahipliği yapacaktır. Yakın zaman önce ilan edilmiştir ki; 2019 yılında ‘Salon Okçuluk Avrupa Şampiyonası’ Samsun’da, bu salonda yapılacaktır.” şeklinde konuştu.

Bugün salonda bulunan sporcuların, bu salonun ev sahipliği yaptığı ilk resmi okçuluk müsabakasına katılan sporcular olarak tarihe geçtiğini vurgulayan Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Türkiye’mizin 50 ilindeki 120 kulüpten katılan toplam 1027 sporcu olarak sizler, dünyada yapılmış olan en yüksek katılımlı okçuluk müsabakasının bir parçası ve şahitleri oluyorsunuz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmasının ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın sembolik ok atışını gerçekleştirmesiyle birlikte, 4 gün sürecek olan 2017 Türkiye Salon Okçuluk Federasyon Kupası’nın müsabakaları başladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.