Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Türk Kızılayı ile gurur duyuyoruz

Valimiz Sayın Osman Kaymak, 24.07.2018 Salı günü saat 14.30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından düzenlenen, ‘Madalya ve Plaket Takdim Töreni’ne katılarak gönüllü ve düzenli kan bağışı yapan bağışçılarımıza plaket ve madalyalarını verdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib DEMİREL, bir konuşma yaparak, katılımcılara teşekkür etti.

1999 yılında Gölcük’te yaşanan depremde Kızılay ile yakın çalışma imkanı bulduğunu dile getiren Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Maalesef o zaman Kızılay’ın halk nezdindeki itibarı çok iyi değildi. Güzel hizmet veremiyordu. Ama daha sonra Kızılay çok güzel değişimler yaptı. Çok güzel gelişmeler oldu. Şu an Türk Kızılayı bütün dünyada örnek gösterilen yardım kuruluşları arasında geliyor. O yönüyle biz Türk Kızılayı ile gurur duyuyoruz. Kızılay gerek yardım çalışmaları gerekse de kan bağışı çalışmalarıyla çok kutsal bir iş yapıyor. Özellikle gençlerimizi ve emeklilerimizi Kızılay’ın faaliyetlerine katılmaya davet ediyorum. Kızılay’ı bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu çalışmalara gönüllü katılanlara çok teşekkür ediyoruz. Bir insana hayat vermek tüm insanlığa hayat vermek gibidir. O anlamda tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kurban Bayramı’nın yaklaştığına dikkat çekerek, kendisinin önceki yıl olduğu gibi bu yıl da kurbanını Kızılay’a vereceğini ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “İçiniz rahat olsun. Kurbanlarınız işlenerek ülkemizdeki ve dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahiplerine güvenilir bir şekilde iletilmektedir.” dedi.

Kan bağışı yapmanın başkalarına faydası olduğu kadar kan verenlere de çok faydası olduğunu belirten Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Kan vererek kanınızı yenilemiş oluyorsunuz. Maalesef insanlarımız Kızılay’ın tüm kampanyalarına rağmen kan vermiyor, kan yetersizliği oluyor. Hem kendi sağlıkları, hem de kan vererek insanların hayatlarını kurtarmaları için insanları kan vermeye davet ediyorum. Bu vesileyle kan bağışçılarımızı tebrik ediyorum, bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve sıhhat diliyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından düzenlenen törende, ilimizde 45 kez gönüllü ve düzenli kan bağışı yapan 15 bağışçıya plaket, 35 kez kan bağışı yapan 23 bağışçıya altın, 25 kez kan bağışı yapan 46 bağışçıya gümüş ve 10 kez kan bağışı yapan 498 bağışçıya bronz madalyaları, Valimiz Sayın Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

‘Madalya ve Plaket Takdim Töreni’ne ayrıca, Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, kan bağışçıları ve davetliler katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.