Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Samsunspor’dan muhteşem sezon açılışı

Valimiz Sayın Osman Kaymak, 26.08.2018 Pazar günü saat 18.00’da Samsunsporumuzun ‘Uyanış Sezonu’ olarak belirlediği 2018-2019 sezonu açılış törenine katılarak, Yeni Orduspor ile oynadığı hazırlık maçını izledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Bando takımı taraftarlara muhteşem bir müzik ziyafeti verdi. Samsunspor U11, U12, U13, U14, U15, U16, U17 ve U19 altyapı takımlarının ardından Samsunspor A takımı sahaya çıkarak taraftarlarla buluştu. Taraftarların muhteşem desteği ile sahaya gelen Samsunspor A takımı daha sonra kürsüye çıkarak toplu fotoğraf çektirdi.

Futbolcuların tanıtımının ardından açılış törenine katılan Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım yaptığı konuşmasında, “Bugün benim için bir rüyanın gerçek olduğu gün. Bende gençken sizler gibi ilkokul, ortaokul, lise, üniversite çağlarında Samsunspor peşinde koştum. İstanbul’da okurken Samsunspor’un bütün maçlarına, Samsun’da iken buradaki maçlarına giderek hep Samsunspor sevgisi ile büyüdüm. Bunu hiçbir zaman kaybetmedik. Ta ki bugüne kadar. Bugünleri bana yaşattığı için önce Allah’a şükrediyorum, sonra da Sayın Başkanıma, sonra bütün taraftara ve şehre teşekkür ediyorum. Başkanım ile beraber Avrupa yoluna çıkmak için bugün ilk adımlarımızı sizlerin huzurunda atıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlattığı gibi bizde Sayın Başkanımızla ‘Uyanış sezonu’ ile beraber Samsunspor’u uyandırıp, nice tarihi zaferler yazacağımız sezonları size yaşatmak için burada hepinizin önünde söz veriyorum. Sizin de istediğiniz, benim de istediğim, Samsunspor’un layık olduğu yer Süper Lig’e çıkması. Ondan sonra da Avrupa liglerinde gerekli başarıları yaşamak.” dedi.

Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık yaptığı konuşmasında, “Kısmette yıllar sonra 53 senelik tarihinde Samsunspor olarak bunları yaşamak da varmış. Açılışını bir 3’üncü lig sezonu öncesinde burada beraber yapmak varmış. Kısmette görülecek günler varmış, yaşanacaklar varmış. Bulunduğumuz lige saygı gösteriyoruz. Biz burada kalıcı olmamalıyız. Sayın Valimizin, Yüksel kardeşimin, Belediye Başkanımın söylediği gibi, yüksek hedeflere doğru kanatlanma zamanıdır.”dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise yaptığı konuşmasında, “2018-2019 sezonunun Samsunsporumuza, Türk sporumuza hayırlı uğurlu olsun. Bu vesile ile geçmişten bugüne kadar olan başkanlardan, kulüp içerisindeki en alt seviyede çalışan kardeşlerime kadar herkesten ‘Allah razı olsun’ diyorum. Ölenlerimizi de rahmetle anıyorum. Samsunspor gerçekten bugün bir uyanış sezonunu açıyor. Bu uyanış sezonunda inşallah bu takıma maddi ve manevi imkanlarıyla hayat kazandıran Sayın Yüksel Yıldırım’ın da ifade ettiği gibi Samsunspor inşallah 2-3 sezon sonra Süper Lig’e çıkacak. Samsunspor hak ettiği başarıya ulaştığında Samsunsporlular da mutluluğunu yaşayacaktır.”dedi.

Samsun’da bir yıldır görev yaptığını belirten Valimiz Sayın Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Samsun’un derdi benim derdim, Samsun’un üzüntüsü benim üzüntümdür. Samsunlunun sevinci ve mutluluğu benim mutluluğumdur. Bu düşünce ile gördük ki, bütün taraftar ve Samsunlu, Samsunspor’u çok seviyor. O niyetle Samsunsporlu oldum ve olmaya devam edeceğim. Bizler ilin yöneticileri olarak sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Takımları ayakta tutan taraftarlarıdır, sizlerin sevgileridir, sizlerin desteğidir. İsmail Uyanık Bey emin adımlarla takımı inşallah Süper Lig’e çıkaracaktır.” dedi.

Samsunspor’un Samsun’un ortak paydası ve ortak aklı olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Bu anlamda İlkadım şehri olan Samsun’da Samsunlu vatansever vatandaşların Samsunspor’u sevdikleri gibi Samsun’u da sevdiklerine inanıyorum. O anlamda ilini seven ülkesini sever. O yönüyle Samsunspor taraftarlığının Samsun’un değişik aşamalardaki sorunlarının çözümünde çözüm olacağını düşünüyorum. Samsunspor maçlarında tribünlerde bütün siyasi partililer ve iş adamları hep beraber bir araya geliyoruz. Bu yönüyle bu takıma destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Takıma yeni katılan, transfer olan futbolcu arkadaşlara hoş geldiniz diyen Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Gençler, gerçekten çok köklü ve onurlu bir takıma geldiniz. Samsunspor da top oynamak sizler için bir şereftir, onurdur. Lütfen onurunuzla, şerefinizle burada oynamaya devam edin. Samsunspor’un Süper Lig’e çıkışını inşallah bu sahada beraber kutlayacağız ve burada şampiyonluklar yaşayacağız. İnşallah Rabbim geçmişteki şanlı uyanışı ve şanlı tarihi sizlere yeniden yaşatır. Takımımıza ve yönetimimize yeni sezonda başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından ‘Uyanış Sezonu’ açılış töreninde Samsunspor taraftarlarının yoğun sevgi gösterisinde bulunduğu Valimiz Sayın Osman Kaymak, kulüp yönetimiyle birlikte tribünleri selamlayarak teşekkür edip, tezahüratlara eşlik etti. Daha sonda Valimiz Sayın Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri Samsunspor-Yeni Orduspor arasında oynanan ve Samsunspor’un 1-0 galibiyeti ile sonuçlanan hazırlık maçını seyretti.

Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda yapılan 2018-2019 sezonu açılış törenine ayrıca, Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 23. Dönem Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Orduspor Kulübü Başkanı Kemal Zavalsız, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli ve taraftarlar katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.