Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

SAMSUNDA SPORTİF YETENEK TARAMASI

Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıkları’nın ortak projesi ‘Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’ 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk etabı başladı.

Çocuk ve gençleri sporla tanıştırmak, sporu geniş kitlelere yaymak, spor kültürü yerleştirmek, sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek, onları spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla, Mayıs 2018’de başlatılan proje ile adım adım Türkiye’nin spor altyapı haritası oluşturuluyor.

SAMSUN’DA 16 BİN ÇOCUK TARANACAK

2019-2020 eğitim öğretim yılında il genelinde 16 bin 3. sınıf öğrencisi uzman ekipler tarafından taraması gerçekleştirilecek. İlk olarak Atakum ilçesinde eğitim öğretim gören 3. sınıf öğrencisi taranmaya başladı. Proje kapsamında 9-16 Mart tarihleri arasında Atakum Sporcu Fabrikasında 2.265 üçüncü sınıf öğrencisi taranması planlanıyor.

Mart Mayıs tarihleri arasında 17 ilçede 16 bin 3. sınıf öğrencisinin taramasının ardından yeteneği keşfedilen öğrenciler 2. etaba tabii tutulacak.

Tarama ekibi ve sporcular ile bir araya gelen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsmail Hakkı Kasapoğlu sporcular ile sohbet ederek, başarılar diledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.