Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Samsun İçin Okuma Vakti Projesi

Valimiz Sayın Osman Kaymak, 15.01.2018 Salı günü saat 14.30’da Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Genç Memur-Sen tarafından Samsun Öğretmenevi’nde düzenlenen, ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesinin tanıtım ve protokol imza törenine katıldı.

‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesinin tanıtım ve protokol imza töreninde ilk olarak Memur-Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu konuşma yaparak, projeyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen projeyle ilgili bir konuşma yaparak bilgi verdi.

Törende yaptığı konuşmada, iyi bir neslin yetişmesinin en büyük amaç olduğunu kaydeden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Herkes çocuğunun doktor, mühendis, öğretmen olmasını ama iyi bir doktor, iyi bir mühendis ve iyi bir öğretmen olmasını istiyor. Allah’tan korkan, vatan millet duygusu yüksek, vatanını milletini satmayan şuurlu bir nesil, bir gençlik, bir evlat herkes ister. Herkes, anne babasının şikayetçi değil de şefaatçi olacağı bir evlat yetiştirmek ister.” dedi.

Okumanın bir erdem olduğunu ve topluma yayılması gerektiğini dile getiren Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Kitap okuma alışkanlığı edinmemiz çok önemli. Bu konudaki çalışmaları ve gayretleri çok takdir ediyoruz ve destekliyoruz. Kitap okuyalım ama neyi, nasıl okuyacağımız bilmek de çok önemli. Okuduğumuz kitaplar gerçekten vatanını, milletini seven, bu yüce milletin bir ferdi olmaktan onur duyan birisi yapacak kitaplar olmalıdır. Sadece Türkiye’yi değil, aynı zamanda dünyayı kuşatarak barışı, sevgiyi getirecek bir gençlik yetiştirme konusunda sizlerin gayreti çok önemli. Mesleğini sadece maaş için değil de Allah rızası için yapan öğretmen arkadaşlarımı görmekten inanın çok mutlu oluyorum. İşini dert edinene Allah yardım ediyor ve başarılı oluyor. Onun sonuçları da görülüyor.” şeklinde konuştu.

Öğretmenliğin çok kutsal ve saygıdeğer bir meslek olduğun ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “İyi insan yetiştirerek değerlerimizi yüksek tutalım. Bu iş gönül işi. Bu yönüyle yapılırsa inşallah yarınlarımız bu günden daha iyi olacaktır. Ülkemiz büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadelede ülkesini seven ve savunan gençlere ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Bazen kitap okurken çok farklı fikirlerle karşılaşıldığını ve insanın bu fikirleri tartışmak istediğini belirten Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Burada kastedilen neydi, yazar neyi kastetmiş, acaba böyle bir şey olabilir mi? şeklindeki soruların tartışılması ve yeni fikirlerin ortaya çıkması anlamında sendikamız gerçekten örnek bir çalışma yapıyor. Projeyi düzenleyen arkadaşlardan bu projenin bin beş yüz öğrenciye ulaşacağı bilgisini aldım. İnşallah gelecekte daha çok öğrenciye yayılır ve daha çok öğretmenimiz buna katılır. Sizleri gerçekten ülkesini ve geleceği dert edinen öğretmenler olarak düşünüyorum.” dedi.

Valimiz Sayın Osman Kaymak konuşmasının ardından, ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi protokolünü Memur-Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu ve İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’le birlikte imzaladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.