Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Samsun’ da 1919 Öğrenciden Oluşan Dev Koro Konser Verdi

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Sahra Sıhhiye Okulu Eğitim Merkezi Komutanlığı işbirliği ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ve ‘Bir Adım Yeter Projesi’ kapsamında, kentte eğitim gören çocuk ve gençlerden oluşan 1919 kişilik koro oluşturuldu.

Dev korunun rekor denemesi için Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu´nda düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hasan YETİK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral KARAYILMAZ, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Yunus UCGUN yönetimindeki Sahra Sıhhiye Okulu Eğitim Merkezi Komutanlığı bandosu eşliğinde, Samsun’daki 60 okuldan gelen 1919 çocuk ve gençten oluşan koro ile birlikte 73 müzik öğretmeni Mülkiye, Gençlik, İleri, İzindeyiz Yüce Atam, Hoş Gelişler Ola, Yurt Türküsü ve 19 Mayıs marşlarını seslendirerek rekor denemesi yaptı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hasan YETİK, Türkiye´nin bağımsızlık mücadelesinin 19 Mayıs 1919´da Samsun´dan başladığını hatırlatarak, bu destandan 99 yıl sonra bugün, biz Samsunlu müzik öğretmenleri olarak atalarımıza vefa borcumuzu yerine getirmek için Bir Adım Yeter Projesi kapsamında 1919 kişilik çocuk ve gençlerden oluşan koromuzu oluşturduk” diye konuştu.

Yaşar Doğu Spor Salonu´nda ilk konserini askeri bando eşliğinde veren 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu´nu ayakta alkışlayan vatandaşlar da ellerinde Türk bayraklarıyla eşlik etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.