Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Fizibilite Desteği

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, 2018 yili bütçesinden finanse edilmek üzere kar amaci gütmeyen kurum ve kuruluslar için “Fizibilite Destegi” kapsaminda uygun proje basvurularinin kendisine sunulmasi için 01.03.2018 tarihi itibariyle ilana çikmis bulunmaktadir.

Program kapsaminda desteklenecek projeler için 800.000 TL kaynak öngörülmüstür;

 

Programin genel amaci TR83 bölgesinin kalkinmasi ve rekabet gücü açisindan önemli firsatlardan yararlanilmasina, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girisimcilik kapasitesinin gelistirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesidir.
Programin öncelikleri
Destek miktari Yatirim tutari 10 milyon TL’nin altinda olan projelerin fizibilite destegi talepleri için;

Asgari Tutar: 20.000 TL

Azami Tutar: 150.000 TL

 

Yatirim tutari 10 milyon TL ve üzerinde olan projelerin fizibilite destegi talepleri için;

Asgari Tutar: 20.000 TL

Azami Tutar: 200.000 TL

olarak uygulanacaktir.

 

Hiçbir destek, projenin toplam uygun maliyetinin % 20’sinden az ve %75’inden fazla olamaz. Bu degerlerin disinda kalan destek taleplerini içeren projeler degerlendirmeye alinmayacaktir.

Basvurularin KAYS üzerinden alinmasi için son tarih 24.12.2018 Pazartesi Saat 23:59’dur. Bu tarih ve saat itibari ile KAYS sistemi basvurulara kapatilacak ve sonrasinda herhangi bir degisiklik veya gönderim islemi yapilamayacaktir. Yapilan basvuruya iliskin taahhütnamenin sistem üzerinde elektronik olarak imzalanmasi veya islak imzali taahhütnamenin Ajansa teslim edilmesi en geç 31.12.2018 Pazartesi Saat 17:00’a kadar yapilabilecektir. Zamaninda KAYS üzerinden tamamlanmayan ve/veya islak imzali taahhütnamesi Ajansa sunulmayan proje basvurulari degerlendirmeye alinmayacaktir. Posta veya kargo sirketine bagli gecikmeler dikkate alinmayacaktir.

Fizibilite destegi bir teklif çagrisi degildir. Ajans tarafindan hazirlanan basvuru rehberi ve ekleri internet sitesinde sürekli bir sekilde yayimlanmaktadir. Basvuru sahipleri istedikleri herhangi bir tarihte Ajansa proje basvurusunda bulunabilecektir.   Proje basvurulari teslim alindigi tarihten itibaren en fazla 1 ay içerisinde degerlendirilir ve Yönetim Kurulunun onayina sunulur. Basarili bulunan projelere saglanacak mali destegin, program bütçesi olan 800.000 TL’ye ulasmasi durumunda basvurularin sona erdigi internet sitesinde duyurulur ve yeni basvuru alinmaz.

Fizibilite Destegi “Basvuru Rehberi ve Ekleri”ne ulasmak için tiklayiniz…

Fizibilite Destegi “Ekler”ine ulasmak için tiklayiniz…

Fizibilite Destegi bilgilendirme sunumuna ulasmak için tiklayiniz…

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.