Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Kamu Çalışanlarına Seminer Düzenlendi

Kaymakamlık konferans salonunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından ilçemizde görevli kamu çalışanlarına “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ve Kadına Yönelik Şiddet” ve “Erken Yaşta Evlilikler, Eğitimin Önemi Ve Çocuk Hakları” Konulu eğitim seminerleri verildi.
İlkadım Kaymakamlığımız Yazı İşleri Müdürü Cemal Köse ve Kaymakamlık personelinin katıldığı seminerde OMÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Hatice Kumcağız ve Arş. Gör. Damla Nur Kinsiz tarafından, kadına yönelik şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ile davranışların ortadan kaldırılması, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Erken Yaşta Evlilikler, Eğitimin Önemi ve Çocuk Hakları konularında toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla seminer  programı düzenlendi.
Seminer sonunda İlkadım Kaymakamımız Turan Atlamaz konferansı gerçekleştiren OMÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Hatice Kumcağız ve Arş. Gör. Damla Nur Kinsiz’i konferansın sonunda Kaymakamlık makamında misafir ederek ağırladı ve kendilerine sunumları için teşekkür belgesi takdim etti.
Ziyarette ayrıca İlçe Yazı İşleri Müdürü Cemal Köse de hazır bulundu.
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.