Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

HER ANNE ASLINDA BİR OKULDUR VE ÇOCUKLARIMIZ İLK EĞİTİMLERİNİ ANNELERİNDEN ALIRLAR

Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın eşi Emine Kaymak Hanımefendi, 06.11.2018 Salı günü saat 10.00’da Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen ‘Her Anne Bir Okul’ projesinin açılış programına katıldı.

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi ile Kateder ve Dostder’in ortaklaşa düzenlediği ‘Her Anne Bir Okul’ projesinin açılışı Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın eşi Emine Kaymak tarafından gerçekleştirildi.

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı yaptığı açılış konuşmasında “Eğitim projelerimiz hız kesmeden devam ediyor. Hepimizin bildiği üzere sağlıklı, başarılı ve üretken şahsiyetli bireyler ancak huzurlu ailelerde yetişir. Aileyi bir arada tutan, sarıp sarmalayan en etkili kişinin anne olduğu bir gerçek. Bu anlamda ‘Her Anne Bir Okul’ projesini çok önemsiyor ve Atakumlu kadınlarımızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sekiz hafta sürecek olan eğitim programımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçenlere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nde 6 Kasım-27 Aralık 2018 tarihleri arasında sürecek eğitim programının açılışında yaptığı konuşmasında kadınlara yönelik projelerin her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın eşi Emine Kaymak Hanımefendi,“Çocukların eğitiminde annenin rolü büyük. Projenin isminde de olduğu gibi gerçekten her anne aslında bir okuldur ve çocuklarımız ilk eğitimlerini annelerinden alırlar. Bir kadının anne olması için çocuk dünyaya getirmesi gerekmiyor. Annelik her kadında içgüdüsel olarak vardır zaten. Bu anlamda kadınların her alanda eğitimini önemsiyorum. Bu projenin de sonuçları itibariyle hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Atakum Belediyesi’ne, sivil toplum kuruluşlarına ve bu anlamlı projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Atakumlu 30 kadın kursiyere 64 konu başlığında toplamda sekiz hafta boyunca verilecek eğitimlerin ardından tamamlanacak olan ‘Her Anne Bir Okuldur’ projesinin açılış programı, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi önünde çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Programa ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in eşi Şükriye Şahin, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın eşi Dr. Gülçin  Nazlı, Dostder Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sosyolog, Psikolog, İlahiyatçı Halise Mutlu, Kateder Samsun Şube Başkanı Av. Hamdiye Katipoğlu ve Atakumlu kursiyer kadınlar katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.