Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Hayvan Refahı Eğitimleri Yapıldı

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından nakliyeciler, nakil sırasında refakat eden bakıcı ve araç sürücülerine yönelik İl Müdürlüğü toplantı salonunda eğitim verildi.

Toplantı ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Nail KIRMACI; “Düzenlenen eğitimler ile “Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği’ kapsamında yapılan eğitimve sınava62 kişi katılmıştır. Nakliyecilere gerekli personel, ekipman ve operasyonel prosedürlere sahip olduklarını kanıtlamak koşulu ile ”yetki belgesi”, araç sürücülerine ve nakilde hayvan bakıcılığı yapacaklara ”yeterlilik belgesi ” eğitime katılmak ve sınavda başarılı olmak koşulu ile düzenlenmektedir. İlimizde 2015 yılından itibaren 432 nakliyeci ile 577 sürücü/bakıcıya sertifika düzenlenmiştir” dedi.

Yapılan eğitimde Veteriner Hekimler Ahmet Rüştü Kantarkaya, Serkan Altıparmak ve Sabri Akman nakliyeye uygun hayvanların özellikleri, nakil araçlarının donanımı, nakliye sırasında bulunması gerekli evraklar ve ilgili mevzuatlar hakkında sunum yaptı.

Konuyla ilgili müracaatlar alınmaya devam etmekte olup, yeterli talebin oluşması durumunda İl müdürlüğü tarafından tekrar eğitim ve sınav yapılacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.