Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Havza fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi gün sayıyor

Valimiz Sayın Osman Kaymak, Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz ile birlikte, termal sağlık hizmeti vermek amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Havza Belediyesi’nin imzaladığı protokol çerçevesinde yapımı devam eden Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı.
        Havza Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ilçeye kazandırılması için Havza Belediyesine ait Lokman Hekim Kaplıca İşletmesinin yerinin ücretsiz olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesine tahsis edilerek, Havza Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi 2013 yılında ihaleye çıkarak, 2014 tarihinde inşaatın yapımına başlanmasıyla tamamlanma noktasına gelmiştir.
        Karadeniz’de tek, Türkiye’de üçüncü olacak tedavi merkezi en son teknolojik donanımla hizmet verecek kapasitededir. 7 bin 500 metrekarelik inşaat alanına sahip ve 6 katlı olan Havza Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin içinde, 63 oda, 100 yataklı ayaktan ve yatarak kadın-erkek hastaların tedavi amaçlı havuza alındığı termal havuzlar, fizik tedavi ve kür merkezi, spor ve egzersiz odaları, doktor odaları, lokanta, toplantı odaları ve otopark yer alacak.
     Bölge halkının bir an önce açılmasını beklediği otel, Havza kaplıcalarını hamam kültüründen çıkartıp, sağlık ve tedavi merkezi haline getirecek Rehabilitasyon Merkezi olma özelliğini taşıyor.
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.