Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Çiftçilere damla sulama anlatıldı

Çarşamba Ticaret Borsası M.Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonunda, Ferrero Değerli Tarım Projesi organizasyonuyla üreticiye, fındıkta damlama sulama sistemi ve önemi anlatıldı.
Programa; Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık, Terme ve Bafra’dan üreticiler, Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu, FERRERO Değerli Tarım Samsun Bölge Müdürü Aydın Gül ile ziraat mühendisleri katıldı.
Sulama sistemi teknikeri Önder Kabadayı, katılımcılara slaytlar eşliğinde ağırlıklı olarak fındıkta damlama sulamayla ilgili bilgiler verdi. Kabadayı, fındıkta damlama sulamayı toprak altı ve toprak üstü olarak iki ayrı şekilde aktardı. 


“Fındık bahçelerinde damla sulama ve gübreleme, verim ve kaliteyi etkileyen en önemli üretim faktörlerindendir” diyen Kabadayı, fındık bahçelerinde toprak altı damla sulamanın avantajlarını sıraladı. Referans uygulamalara örnekler veren Önder Kabadayı, ardından toprak altı çözümler ile toprak üstü çözümleri fotoğraflarla gösterdi. Programda son olarak üreticilerin soruları cevaplandı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.