Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Çaltı İlkokulunda Kütüphane Açıldı

Afrin´de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı sırasında, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olan, Piyade Uzman Çavuş Burak ÇEVİKER için Müdürlüğümüze bağlı Çaltı İlkokulu’nda 29 Mart 2018 tarihinde okulumuzun da bir ihtiyacı olarak oluşturulan, Şehit Burak ÇEVİKER Kütüphanesi’nin açılışı; Babası Ekrem ÇEVİKER, Vali Yardımcımız Sayın Recep YÜKSEL, Sayın Kaymakamımız Mustafa GÜNEY, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Osman CENGİZ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZDEMİR, Şube Müdürümüz Sayın Ayhan HOŞ, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kütüphane haftası etkinlikleri kapsamında  Çaltı İlkokulu tarafından oluşturulan kütüphaneye  şehidimizin adı verildi. Aynı zamanda bu kütüphane zekâ oyunları bölümüyle de kapsamlı bir hale getirildi. Samsun Maarif Hareketi kapsamındaki bu kütüphane projesinin Samsun Okuyor, Samsun İçin Okuma Vakti projelerine de destek olacağı vurgulandı.

Şehidimizin rahmet ve minnetle anıldığı açılışta Kur’an’ı Kerim okundu, dualar edildi ve okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.