Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Büyük zaferin 96. yıl dönümü coşkuyla kutlandı

Valimiz Sayın Osman Kaymak, 30.08.2018 Perşembe günü Saat 10.30’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 96.Yıldönümü kutlamaları dolayısı ile Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programa katıldı.

Tören Valimiz Sayın Osman Kaymak, beraberinde Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ile birlikte törene katılan askeri birlikler ve halkın bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam eden törende, Öğretmen Yarbay Baha Mutlu Aydın tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Sonrasında Kıbrıs Gazisi Mehmet Yüksel ve öğrenciler tarafından şiir okundu. Şiirlerin ardından İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından mini konser verildi. Konserin ardından Samsun Canik Belediyesi Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri sunuldu. Daha sonra Sahra Sıhhıye Eğitim Merkezi Komutanlığı tarafından mini konser verildi.

Tören öğrencilerin, askeri birliklerin ve gazilerin resmi geçidiyle sona erdi.

Törene ayrıca, Cumhuriyet Başsavcı Ahmet Yavuz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Vali Yardımcıları Hasan Öztürk, Recep Yüksel ve Sezgin Üçüncü, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan V. Sg. Yb. Tayfun Paşaoğlu, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri, idari ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.