Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Batman’lı Öğrenciler Vali İle Bowling Oynadı

Valimiz Sayın Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak Hanımefendi, 17.12.2017 Pazar günü saat 19.30’da İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında, Batman ilinden Samsun’a gelen öğrenciler ile Samsun Bowling Salonu’nda düzenlenen programda bir araya geldi.

        ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Batman ilinden ilimize gelen öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde ilk önce Atatürk Anıtı’nı, Kent Müzesi’ni,  Gazi Müzesi’ni, Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’ni ve Samsun’un diğer kültürel ve tarihi yerlerini gezdiler. Daha sonra öğrenciler Samsun Bowling Salonu’nda Valimiz Sayın Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak Hanımefendi ile düzenlenen programda bir araya geldi.

Valimiz Sayın Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak Hanımefendi, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ildeki 15 yaş ve altı 50 bin katılımcı öğrencinin Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret etmesini amaçlayan Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen, ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Batman ilinden Samsun’a gelen öğrenciler ile Bowling Salonu’nda bir araya gelerek onlarla bowling oynadı.

        Sayın Valimiz ve Eşi, Batman ilinden ilimize gelen öğrenci kafilesi ile Samsun Bowling Salonu’nda öğrencilerle hoş vakit geçirdi. Valimiz Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak Hanımefendi öğrencileri bowling atışlarından sonra tebrik ederek, onlarla sohbet etti..
        ‘Sizleri Samsun’da görmekten ve sizlerle beraber olmaktan mutluyuz’ diyen Sayın Valimiz, “Umarım sizler de aynı mutluluğu yaşıyorsunuzdur.  Samsun güzel bir şehir. İnşallah Samsun’u seveceksiniz. Samsun’u güzel bir şekilde gezin, görün ve Samsun ile ilgili çok şey öğrenin. İlinize dönünce burada gördüğünüz güzellikleri anlatın. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu projeyi hayata geçiren Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’ye çok teşekkür ediyorum.”dedi.
        Valimiz Sayın Osman Kaymak ve Eşi Emine Kaymak Hanımefendi, program sonrası öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
        Samsun Bowling Salonu’nda düzenlenen programa ayrıca, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz’da katıldı.
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.