Samsun Mobil Şehir Rehberi
Samsun'a dair her şey

Ahilik kültürü sembollerde kalmamalı

‘Ahilik Haftası’ dolayısıyla Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 18.09.2018 Salı günü saat 09.30’da Valimiz Sayın Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.

17-23 Eylül 2018 tarihleri arasında kutlanan ‘Ahilik Haftası’ dolayısıyla Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyarette Valimiz Sayın Osman Kaymak’a çiçek takdim etti.

Ahilik kültürünün yaşatılması için ‘Ahilik Haftası’ nın çok önemli olduğunu vurgulayan Valimiz Sayın Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “O anlamda Ahilik Kültürünün ilimizde yaşatılması için Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız ve Ticaret il Müdürümüz gayret içindeler, biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Ahiliğin sadece lafta değil ahlak olarak, iş olarak hayata yansıması lazım. Ahilik kültürü Osmanlı’dan gelen bir anlayıştır. Yılda bir defa kutluyorsun ama ticaret yaparken hile yap, usta çırak arasındaki ilişkiye dikkat etme, işçinin hakkını ye, stok yap fırsatçılık yarat. İşte Ahilik kültüründe bu yok arkadaşlar. Ahilik kültürü sembollerde kalmamalı gönüllerde hayata taşınmalı. İnsanlar bunu özümsemelidir. Tüm esnaflarımızın yaptıkları işlerde bu güzel kültürümüzü devam ettirmeleri dileklerimle Ahilik Haftasını kutluyor, bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Ziyaretin sonunda Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, Valimiz Sayın Osman Kaymak’a kaftan maketi takdim etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.